Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdynia: Trolejbusy na Dąbrówkę z opóźnieniem

mt, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Choć nowa trakcja trolejbusowa do Kaczych Buków przez Dąbrówkę w Gdyni jest gotowa od 1 lipca, wciąż jest nieużywana. Pierwsze trajtki miały nią przejechać 1 sierpnia, ale z powodu urlopów w urzędach dokonujących odbiorów technicznych wszystko opóźni się o kilka dni.
Budowa trakcji trwa od września. W pierwszym etapie, w grudniu, ukończono odgałęzienie z pętli przy Tesco do ul. Miętowej w Dąbrowie. Druga trasa, od skrzyżowania w centrum Dąbrowy, ul. Rdestową przez Dąbrówkę do Kaczych Buków, była gotowa na początku lipca. Miesiąc miał wystarczyć na odbiory techniczne.

- Inauguracja opóźni się o kilka dni, wszystko przez sezon urlopowy w urzędach - tłumaczy Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Poza rozwieszeniem trakcji nad jezdnią wybudowano także od podstaw nową pętlę autobusowo-trolejbusową w Kaczych Bukach, gdzie nowa trasa będzie się kończyć.

- Do Kaczych Buków przedłużymy linie 23 i 27, które teraz kończą bieg przy Tesco - mówi Gromadzki.

Powstanie także nowa linia trolejbusowa 31 z Kaczych Buków do Orłowa, a od 1 października aż do Sopotu. - Dotychczas trasę przyszłej 31 obsługiwała linia autobusowa 121. Wraz z uruchomieniem nowej trakcji pojedzie ona z Tesco przez Karwiny i Redłowo do Witomina - zapowiada rzecznik gdyńskiego ZKM.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy