Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Rzeszów: Zapowiedzi przystanków powrócą jesienią

art, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Działający w rzeszowskich autobusach system zapowiadania przystanków... zamilkł. - Ale powróci. Zmieniamy oprogramowanie, tak aby oprócz zapowiadania przystanków system spełniał także inne funkcje - tłumaczy szefostwo MPK.
Dwa lata temu w kilkudziesięciu autobusach rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji uruchomiono automatyczną informację o przystankach. System, pomimo pewnych wpadek, sprawdzał się. Rzadko się zdarzało, aby podawał mylne informacje.

- Od pewnego czasu głośniki w autobusach milczą. Nie słychać żadnej zapowiedzi ani w autobusach linii 18, ani 19, którymi jeżdżę codziennie. Coś się zepsuło i to równocześnie we wszystkich autobusach? Chyba niemożliwe. Najprawdopodobniej MPK zrezygnowało z tego systemu. Szkoda jednak pieniędzy, które zostały w to włożone - mówi Józef, mieszkaniec rzeszowskiej Baranówki.

Dyrektor rzeszowskiego MPK Wiesław Pomianek stwierdza, że przedsiębiorstwo nie zrezygnowało z systemu informacji o przystankach. Co się z nim w takim razie dzieje? - Jest przeprogramowywany, tak aby mógł spełniać nowe, dodatkowe funkcje - tłumaczy Pomianek. Jakie to funkcje? - Chcemy, aby system rejestrował także czas przejazdu autobusu na trasie oraz czy pojazd na przystankach melduje się punktualnie. Zebrane dane powinny wpłynąć na usprawnienie komunikacji - tłumaczy Pomianek. System zapowiadania przystanków w miejskich autobusach ma znów działać od września tego roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy