Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Mieszkańcy się cieszą

bin, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Wczoraj na pół godziny miała być zablokowana ulica Grota-Roweckiego. Mieszkańcy osiedla Somosierry chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko przeniesieniu linii autobusowych nr 53 i 75. Nie musieli - miasto samo zdecydowało o wstrzymaniu decyzji.
Autobusy miały być przeniesione z ul. Reduty Ordona. Mieszkańcy tej ulicy w 2003 roku zawiązali komitet protestacyjny, który walczy o zmniejszenie ruchu. Nadal więc nie wiadomo, którędy powinny jeździć autobusy.

- Rozumiemy naszych sąsiadów, którzy mają dosyć ciągłego hałasu i dewastowania jezdni - mówi Adam Ruciński, przedstawiciel osiedla Somosierry - ale nie może się to odbywać kosztem jakości życia kilku tysięcy ludzi.

W tej chwili zebrano już ponad 500 podpisów przeciwko nowej lokalizacji linii. Mimo że jeszcze w czwartek wiceprezydent Andrzej Grabiec zapowiadał uruchomienie trasy, w piątek niespodziewanie wycofał się z decyzji.

- Byliśmy przygotowani do zablokowania ulicy - wyjaśnia M. Ruciński - dostaliśmy jednak pismo, że w tej sprawie ma się jeszcze wypowiedzieć Rada Osiedla Pogodno. Nie ukrywam, że jestem jej członkiem i będę przeciwny autobusom jeżdżącym przez środek osiedla. Uważam, że w końcu czas wykorzystać ul. Taczaka, która doskonale rozwiąże problemy komunikacyjne tej części miasta.

Decyzja wstrzymana, zaś na ul. Grota-Roweckiego są już gotowe przystanki i zatoczki autobusowe. Zdjęto też spowalniacze ruchu. Czy pieniądze na te prace miasto wyrzuciło w błoto - wkrótce się przekonamy.

źródło: Kurier Szczeciński

18 komentarzy