Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Częstochowa: Przyjdzie nam poczekać na elektroniczne bilety MPK

th, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Przetarg w tej sprawie unieważnił zespół arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych - po skardze przegranej firmy.
MPK w Częstochowie przekonuje, że dzięki biletom elektronicznym pasażerowie korzystaliby z szerszej oferty taryfowej. - Np. mogliby kupować bilet sieciowy na miesiąc, licząc od dowolnego dnia, a nie - tak jak teraz - od pierwszego dnia miesiąca - mówi prezes firmy Krzysztof Nabrdalik.

Wprowadzenie systemu idzie jednak jak po grudzie. Kłopoty okazują się nawet większe niż w przypadku głośniejszych inwestycji miasta, przy których też powtarzano przetargi (takimi były np. remont stadionu żużlowego i III Alei). Na bilet elektroniczny przetargi były już trzy. Marcowy unieważnili arbitrzy. Kolejny - w maju - odwołało samo MPK, jeszcze przed rozstrzygnięciem. A w ostatniej odsłonie, choć wyłoniono zwycięzcę, Urząd Zamówień Publicznych dopatrzył się nieprawidłowości w procedurze. Zrobił to po skardze przegranej firmy.

- Ogłoszenie o przetargu pojawiło się na naszej stronie internetowej o cztery dni za późno, bo padł nam serwer. Ale Urząd Zamówień Publicznych został powiadomiony prawidłowo, dlatego uważam, że skarga była bezzasadna - twierdzi Nabrdalik. Zapowiada rozpisanie kolejnego przetargu. - Zmienimy trochę warunki, preferując czas wykonania zlecenia. Myślę, że wdrożenie biletu elektronicznego w tym roku jest jeszcze realne - dodaje.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy