Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Pewni dla banków

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma 10-letnią umowę na wożenie pasażerów. Obowiązywać będzie do sierpnia 2016 roku. - Chyba oprawię ją w ramkę - cieszy się prezes firmy autobusowej.
SPPK przez 10 lat będzie woziło pasażerów na liniach pomiędzy Szczecinem, a Policami. Kwota jaką za jeden kilometr firma otrzyma w tym roku to brutto 4,27 zł za autobusy mega i 4,16 za pojazdy maxi. Od marca 2007 Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ma ją podnieść o 5 proc. Podobnie będzie w roku 2008. W kolejnych latach kwota będzie wzrastała o wskaźnik inflacji. Szef polickiego przedsiębiorstwa jest zadowolony.

- Po trzech latach walki, jest umowa. Chyba ją oprawię w ramkę - żartuje Andrzej Markowski, prezes SPPK.

- Taka umowa daje SPPK to, że trwałość świadczenia usług, może być podstawą dobrych warunków kredytowych, czy leasingowych przy odnowie taboru - wyjaśnia wiceprezydent Andrzej Grabiec.

I z tego SPPK skorzysta, bo wymiana starych autobusów na nowe była jednym z głównych argumentów za zawarciem 10-letniej umowy.

- Trzeba wszystko policzyć, popłacić zaległości i rozpocząć negocjacje z bankami, firmami leasingowymi i producentami autobusów - zapowiada Markowski. - Spodziewam się, że w drugiej połowie przyszłego roku pasażerowie odczują zmiany za sprawą nowych autobusów, a my odetchniemy.
SPPK chce kupić do 20 pojazdów.

- Umowy z pozostałymi przewoźnikami, czyli z SPAD i SPAK obowiązują do połowy 2007 roku - przypomina Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM.

- Uważam, że umowy 3-4 letnie są odpowiednie by dojść do ceny za wozokilometr odzwierciedlającej rzeczywiste koszty spółek i pozwalającej na wymianę taboru - mówi Andrzej Grabiec. - Natomiast nie wykluczam umów dłuższych.

źródło: Głos Szczeciński

26 komentarzy