Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Odnowią kolejne wagony

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Tramwajarze są zadowoleni ze zmodernizowanego za ok. 470 tys. składu wagonów 105 N. Za kilka tygodni na tory wyjadą kolejne takie pojazdy.
W tym roku Miejski Zakład Komunikacyjny za pieniądze z budżetu miasta, własnymi siłami zmodernizuje w sumie siedem wagonów. Od miesiąca dwa z nich wożą pasażerów.

- Jeżdżą bez zarzutu, bez awarii - zapewnia Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora MZK. - I, na szczęście, nawet nie są zniszczone przez wandali, choć tego bardzo się obawialiśmy. Już rozglądamy się za możliwością sprowadzenia folii ochronnych na okna dla kolejnych wagonów, które będziemy modernizowali.

Na warsztacie MZK ma teraz dwa kolejne wagony. Na tory wyjadą być może do końca sierpnia. Potem przyjdzie czas na trzy kolejne, które będą skończone do końca roku.

- Przy kosztach, które ponosimy przy jednym wagonie, czyli ok. 470 tys. zł i cenie 2 mln zł za nowy wagon, to modernizacje są bardzo opłacalne. Nie mamy wyjścia, musimy je robić - mówi Krzysztof Turczyn.

Przypomnijmy, że po gruntownym remoncie wagony są jak nowe, m.in. mają estetyczne wnętrze, miękkie siedzenia, cichy napęd i resorowanie, trwalszy lakier. W przyszłym roku MZK chciałoby odnawiać gruntownie kolejne wagony. W planie jest montowanie w nich kamer i klimatyzacji w kabinie motorniczego. Wagony, które wyjadą z warsztatu w tym roku podobnych udogodnień nie mają. Na razie MZK stara się, by w którymś z tegorocznych składów testować urządzenie do klimatyzowania. Niewykluczone, że pojawi się w składzie już jeżdżącym.

źródło: Głos Szczeciński

6 komentarzy