Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tłuką szyby na potęgę

pit, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

W Policach nie ma już ani jednej wiaty bez wybitej szyby. Wiele jest w ogóle bez szyb. Wandale wybijają je zwłaszcza w nocy. Najbardziej aktywni są podczas weekendów. Policjanci i strażnicy miejscy są bezradni.
W 2005 roku wandale zniszczyli 321 szyb w wiatach autobusowych. Ich wartość oszacowano na 70 tys. zł. W tym roku rozbito już około 200 szyb. Straty oszacowano na ponad 58 tys. zł.

Dewastują wszystko, co stanie im na drodze. Wywracają kosze na śmieci, wybijają szyby w oknach, przede wszystkim jednak niszczą autobusowe wiaty. Niestety, niewielu sprawców udaje się przyłapać na gorącym uczynku.

Ci, których udało się zatrzymać, to osoby w wieku od 17 do 24 lat. Większość wykroczeń dokonują pod wpływem alkoholu, narkotyków czy innych środków odurzających. Wyżywają się zwłaszcza w czasie weekendów, wracając z dyskotek czy prywatek.

Straż Miejska i policja nie są w stanie upilnować ponad stu przystanków, zwłaszcza że młodzi wandale rozrabiają pod osłoną nocy. Funkcjonariusze apelują do rozsądku młodzieży, także do rodziców, by baczniej nadzorowali swoje dzieci.

źródło: Głos Szczeciński

2 komentarze