Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin imprezy

Helmuty i Bremen świętują urodziny

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W najbliższą niedzielę, 3 września, Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej przy współpracy z Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia Sztuki" oraz Miejskim Zakładem Komunikacyjnym zorganizuje dzień otwarty zajezdni tramwajowej Golęcin i dzień otwarty tworzonego Muzeum Techniki i Komunikacji. Okazja do świętowania jest potrójna - 80-lecie wagonu Bremen 144, 50-lecie szczecińskich wagonów GT6 i 10-lecie ich eksploatacji w Szczecinie.
Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 na terenie zajezdni tramwajowej Golęcin przy ul. Wiszesława (dojazd tramwajem linii 6 lub autobusem linii 59) wystawą liniowego taboru tramwajowego ze szczególnym uwzględnieniem wagonów typu GT6.

Następnie, o godz. 12:15, z zajezdni Golęcin ruszy parada tramwajowa złożona ze składu wagonów 4N+4ND 293II+343 i dwóch wagonów typu GT6 (jeden ex-niemierzyński i jeden "rdzennie" golęciński, prawdopodobnie 915). Parada przejedzie trasą: zajezdnia Golęcin - Ludowa - Jana z Kolna - Dworcowa - aleja Niepodległości - aleja Wyzwolenia - Niemierzyńska - była zajezdnia Niemierzyn.

O godz. 13:00 na terenie byłej zajezdni Niemierzyn rozpocznie się druga część imprezy, w czasie której będzie można oglądać nie tylko jedyny odremontowany wagon typu Bremen - 144 z 1926 roku, ale również eksponaty przekazane Muzeum Techniki i Komunikacji "Zajezdnia Sztuki". Na terenie muzeum na zwiedzających czekać będą także przygotowane przez organizatorów niespodzianki.

Po zakończeniu zwiedzania, o godz. 14:20, z zajezdni Niemierzyn wyruszy druga tego dnia parada tramwajowa, w takim samym składzie, jak pierwsza. Jej trasa od zajezdni Niemierzyn będzie przebiegać przez pętlę "Las Arkoński", ul. Niemierzyńską, aleję Wyzwolenia, aleję Piłsudskiego, aleję Wojska Polskiego, ul. Wawrzyniaka, aleję Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską, aleję Piłsudskiego, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, ul. Dubois, ul. Firlika, ul. Nocznickiego, ul. Stalmacha, ul. Ludową i ul. Wiszesława do zajezdni Golęcin. Parada zatrzyma się na dwóch przystankach: "Plac Rodła" w kierunku Stoczni oraz "Hutnicza".

Koniec imprezy planowany jest na godz. 15:15. Jest to impreza ogólnodostępna, bezpłatna.

1 komentarz