Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nalot policji

Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

Nawet kilkanaście miejskich autobusów mogą zabezpieczyć szczecińscy policjanci. Do rana badali też dokumenty miejskiej spółki, w której może dochodzić do poważnych nieprawidłowości. To początek śledztwa, dotyczącego Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Klonowica".
- Sprawdzamy autobusy przegubowe marki Volvo oraz dokumentację, dotyczącą ich eksploatacji - potwierdza kom. Artur Marciniak, oficer prasowy KMP w Szczecinie.

Późnym wieczorem zakończyło się badanie techniczne pierwszego z podejrzanych pojazdów. Nieoficjalnie wiadomo, że taki los może spotkać kilkanaście kolejnych. O tym, że w miejskiej spółce nie dzieje się najlepiej, wiadomo od dawna. O niektórych podejrzeniach informował także "Kurier". Kierowcy skarżą się m. in. że pracują znacznie dłużej, niż pozwalają przepisy. Spółka ma pośredników, którzy zlecają pracę poszczególnym kierowcom, co pozwala na naginanie prawa. Kierowcy alarmują też od jakiegoś czasu, że w wielu przypadkach autobusy nie powinny opuszczać terenu zajezdni.

- Stwierdziliśmy ingerencję w układ hamulcowy, co jest niedopuszczalne - mówi kom. Marciniak.

W tej sprawie wszczęto już śledztwo m.in. z art. 174 (zagrożenie katastrofą lądową, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności). Dalsze czynności wyjaśniające trwają, a biegły sądowy będzie sukcesywnie badał kolejne miejskie autobusy. Dziś może się okazać, że ich spora część nie pojawi się na przystankach.

źródło: Kurier Szczeciński

Jak poinformowało Polskie Radio Szczecin, osiem autobusów Volvo B10MA nie wyjedzie dziś z zajezdni SPA Klonowica. Niewykluczone, że wkrótce kontrola odbędzie się również w SPA Dąbie i SPPK.

możliwość komentowania została wyłączona