Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdańsk: Napisz, co myślisz o tramwajach

Michał Tusk, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Gdańsk przygotowuje się do kolejnej rozbudowy sieci tramwajowej. Najpierw jednak urzędnicy chcą, by na specjalnej stronie internetowej te plany skomentowali mieszkańcy.
Od sześciu miesięcy trwa realizacja Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej. W jego ramach remontowane są torowiska w całym mieście, powstaje także linia na Chełm. I choć cała inwestycja dopiero się rozkręca, a jej zakończenie jest planowane na przyszły rok, władze już myślą o następnym etapie. Wstępne założenia są takie, że obejmie on budowę torowiska z pętli na Siedlcach na Morenę i trzech dodatkowych odnóg linii na Chełm - do węzła ul. Jabłoniowej z Obwodową, do skrzyżowania ul. Łódzkiej i Świętokrzyskiej oraz do osiedla Orunia Górna. Wariantów jest wiele i dlatego urzędnicy chcą podyskutować o nich z mieszkańcami. Wszystko za pomocą specjalnej podstrony internetowej w serwisie gdańskiego magistratu.

- Trwają ostatnie próby, najprawdopodobniej witryna ruszy już w czwartek - powiedział nam odpowiedzialny za "tramwajowy dialog" Antoni Szczyt, wicedyrektor wydziału gospodarki komunalnej.

Na stronie pojawią się raporty i zdjęcia z aktualnie prowadzonych prac w mieście, projekty i rysunki planowanych w przyszłości przedsięwzięć, a także informacje o historii gdańskich tramwajów. Najważniejsza jest jednak możliwość zamieszczania własnych opinii. Szczyt zapewnia, że jego rola nie będzie się ograniczała tylko do ich czytania. - Zapraszamy wszystkich do dyskusji. Chcemy wiedzieć, co o naszych planach sądzą mieszkańcy i jakie mają propozycje - mówi. - Ja na pewno włączę się do tej rozmowy.

Adres witryny nie jest jeszcze znany, ale będzie można ją przeglądać klikając na odsyłacz na głównej stronie magistratu (www.gdansk.pl). Kolejna część GPKM, której dotyczą konsultacje społeczne, może ruszyć natychmiast po zakończeniu obecnego etapu - czyli już w 2008 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy