Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Łódź: Nowe autobusy na ulicach Łodzi

anpio, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

MPK nie czekało do oficjalnej prezentacji i od razu wypuściło nowy tabor na trasy. Tym razem nie są to już jednak malutkie Jelcze, ale 18 metrowe Mercedesy Citaro.
Wszystkie pojazdy, zanim opuściły zajezdnie, zostały wyposażone w siedzenia z logo MPK i kasowniki.

Przegubowymi mercedesami może podróżować nawet 172 pasażerów (124 na stojąco i 48 na siedząco). To dużo, zwłaszcza w porównaniu z miniaturowymi Jelczami, które dotarły do Łodzi jeszcze przed wakacjami. Pasażerowie narzekali w nich na tłok, bo autobus ten może zabrać najwyżej 36 osób.

Przestronne mercedesy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem podróżnych - Widać, że wreszcie kupili coś porządnego - mówi Karol Barański. - Najlepszy dowód, że w ogóle można rozmawiać. W starych ikarusach huk jest taki, że nie sposób się komunikować - dodaje. Zadowoleni są również i starsi pasażerowie. Mają oni przy wejściu do dyspozycji poręcze na trzech różnych wysokościach. - Jest czysto i porządnie, a jeździ się nareszcie gładko - mówi Lucjana Gut. - Żeby wszystkie były takie jak ten, bo w porównaniu z ikarusami to luksus na kołach.

Trudniej mają osoby na wózkach. Wsiadając muszą pokonać mały schodek. Przewoźnik podkreśla jednak, że podróż i tak będzie łatwiejsza niż dotychczas - Po zakupie 69 autobusów, ponad 70 proc. naszego taboru będzie miało niskie podwozie - mówi Makowski.

Nowy tabor:

  • mercedesy conecto - przyjechało 10 sztuk, do końca miesiąca ma być 30;

  • mercedesy citaro - dziś przyjedzie pierwszy, do końca miesiąca jeszcze sześć;

  • w tym roku przyjechało już 11 sztuk Jelczy 121 MB (dojadą jeszcze na cztery sztuki) oraz 17 Jelczy Vero.

    W sumie MPK ma 380 autobusów. Najłatwiej trafić na ikarusa (108 sztuk). Pozostałe pojazdy to już nowoczesne mercedesy, jelcze i volvo.

    źródło: Gazeta Wyborcza

  • brak komentarzy