Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będą kłopoty

torwid,

dodane przez torwid

Już od godzin porannych można się w czwartek spodziewać kłopotów z przejazdem przez centrum Szczecina. Szczecińska Energetyka Cieplna przystępuje do układania nowej sieci w ul. Mazowieckiej na odcinku przecinającym aleję Wyzwolenia.
Pierwszy pas (prawdopodobnie w kierunku Niebuszewa) zostanie zamknięty ok. godz. 8. Na nitce przeciwnej - 2 godziny później. Tak naprawdę jednak dopiero po rozpoczęciu prac będzie wiadomo, czy nie będzie konieczne zamknięcie kolejnych pasów ruchu lub nawet torowiska tramwajowego. Decyzję poznamy jutro. Utrudnienia mogą potrwać przynajmniej do niedzieli.

Początkowo planowano wykonanie tzw. przecisku pod jezdniami i torowiskiem. Niestety, próby zakończyły się niepowodzeniem. Ziemia w tym miejscu zawiera zbyt wiele gruzu i kamieni. Dlatego wykonawca prac nie chce konkretnie podać ani terminu, w którym zakończy wykopy, ani skali utrudnień w ruchu - liczy się z przykrymi niespodziankami. Niestety - w całym zamieszaniu ktoś przeoczył najważniejszą kwestię - zapomniano uprzedzić kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej i... ZDiTM, który późnym popołudniem o spodziewanych kłopotach dowiedział się od dziennikarzy.

możliwość komentowania została wyłączona