Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Lublin: Wysiądź z samochodu

sys, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Wystarczy dowód rejestracyjny, by za darmo podróżować po całym mieście autobusami i trolejbusami MPK i przewoźników prywatnych.
Tak będzie przez cały piątek, kiedy będzie obchodzony Europejski Dzień bez Samochodu. - Zachęcamy do przesiadki z aut prywatnych. Ich właściciele będą mogli jeździć naszymi pojazdami za darmo, jeśli okażą dowód rejestracyjny swojego samochodu - tłumaczy Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK.

Takie same zasady będą obowiązywać u przewoźników prywatnych: - Mamy ich deklaracje, że przyłączają się do akcji - zapewnia Wiesław Piątkowski, zastępca dyrektora miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Od godz. 11 do 12.30 na placu Litewskim będą pokazy i konkursy np. na najwolniejszą jazdę na rowerze czy znajomość znaków drogowych. Będą też tańce cheerleaderek, szkolenia psów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, pomiarów zanieczyszczeń, będzie także można bezpłatnie oznakować rower (trzeba przynieść legitymację szkolną lub dowód osobisty). Na placu Litewskim stanie trolejbus Ziutek.

O 12.30 rowerzyści przejadą z centrum do Ogrodu Saskiego, gdzie pół godziny później rozpoczną się występy zespołów i kolejne konkursy. Impreza zakończy się około godz. 17.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy