Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

Europejski Dzień bez Samochodu na Dworcu Głównym

Artur Jedyński, Zieloni2004,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu szczecińscy Zieloni2004 organizują debatę "Zielony transport Berlin-Szczecin i w Euroregionie Pomerania". Odbędzie się ona jutro o godz. 13 w holu Dworca Głównego w Szczecinie.
Tematy, które zostaną poruszone, od lat pojawiają się w mediach jako plany czy też obietnice polityków. Jakie są tego następstwa w życiu codziennym, widać gołym okiem. Uczestnicy debaty będą chcieli uzyskać konkretne odpowiedzi na pytania o zamiar modernizacji linii kolejowej do Berlina, rozwój ścieżek rowerowych, zmiany w systemie transportu zbiorowego w mieście, a także wyrazić stanowczy protest przeciw likwidacji kolejowego kręgosłupa ew. przyszłej Szybkiej Kolei Miejskiej.

Okazją do porównania sytuacji u naszych zachodnich sąsiadów będzie wizyta gości z Niemiec. Po spotkaniu odbędzie się przejazd rowerami przez miasto.

Udział w debacie wezmą: Cornelius Bechter, Markus Reling, Manfred Kasper, Nils Naber, Karolina Jankowska, Martin Schnellinger, Artur Jedyński, Jędrzej Wijas, Józef Jastrzębski, Artur Krzyżański, a także przedstawiciel prywatnego kolejowego przewoźnika Ostseeland Verkehr GmbH oraz być może przedstawiciele PKP PLK, DB Netz i Katedry Systemów i Polityki Transportowej Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US.

4 komentarze