Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Dzielą autobusy

Mariusz Parkitny, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Rozwiązanie problemów komunikacyjnych Pogodna gotowe. Najbardziej zadowoleni mogą być mieszkańcy ul. Reduty Ordona. Spod okien zniknie im kilka z ośmiu linii autobusowych. Zostaną przeniesione na sąsiednie ulice.
Projekt organizacji ruchu w tej dzielnicy przygotował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. To efekt protestu mieszkańców niezadowolonych z dotychczasowych rozwiązań. Dokument leży już na biurku wiceprezydenta Andrzeja Grabca.

- Szczegóły będą dopracowane w przyszłym tygodniu - mówi Piotr Landowski z biura prasowego szczecińskiego magistratu.

Najważniejsze zmiany są już jednak znane. Dwie z trzech największych linii (53, 60 i 75), które do tej pory kursowały ul. Reduty Ordona zostaną przeniesione na sąsiednie ulice: Taczaka i Grota Roweckiego. Trzecia pozostanie bez zmian.

- Na każdej z tych trzech ulic będzie po jednej linii. Trwa ustalanie, jakie autobusy nimi pojadą - dodaje Landowski.

Prawdopodobnie na ul. Reduty Ordona zostanie też linia nocna.

Rozwiązanie znajdzie też sprawa linii komercyjnych (głównie obsługujących klientów supermarketów). Obecnie cztery z nich jeżdżą ul. Reduty Ordona. Po zmianach mają też trafić na sąsiednie ulice.

- Tu problem jest większy, bo tych przewoźników łączą z miastem umowy. W przypadku wypowiedzenia ich będzie więc termin, w którym będą kursowały jeszcze stara trasą - wyjaśnia Piotr Landowski.

Szczegóły poznamy prawdopodobnie we wtorek. Wtedy projekt zajmą się radni z komisji bezpieczeństwa. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli mieszkańcy Pogodna.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy