Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

Pasiasty dwudrzwiowiec NL202 ex BVAG

konjo,

dodane przez konjo; zmodyfikowane

Dzięki cennej pomocy Zastępcy Dyrektora ds. Technicznych i Eksploatacji SPA Dąbie, pana Romana Szoka możemy podzielić się częścią informacji na temat pojazdów MAN NL202 ex Braunschweiger Verkehrs-AG.
Zapraszamy wszystkich naszych użytkowników i gości do galerii nr 35 (NL262). Można się tam zapoznać ze zdjęciami dwóch przemalowanych już autobusów. Pierwszy to 2307 o którym informowaliśmy już kilka dni temu, natomiast drugi to nieznany do dziś piąty egzemplarz z zamówionej partii. Zgodnie z przypuszczeniami oznaczono go jako 2309 (ex 9329). Możemy również zdradzić kilka drobnych szczegółów: na hali w trakcie różnego zaawansowania prac lakierniczych stoją MAN-y 2306 i 2308. Autobus o numerze taborowym 2305 noszący poniemiecką reklamę "Klingenberg" jest dopiero we wstępnej fazie przygotowań. Wszystkie tablice kierunkowe zostały już przeprogramowane, a przybyli z Bydgoszczy specjaliści firmy Pixel dokonują już montażu. Pierwszego wyjazdu debiutujących "dwudrzwiowców" należy się spodziewać pojutrze, czyli 27 września.

W dalszym ciągu nie możemy odpowiedzieć na pytanie jaka jest moc silników, a zarazem nie jesteśmy w stanie wskazać jakie należałoby zastosować określenie modelu w nomenklaturze stosowanej przez producenta. W związku z tym faktem do wyjaśnienia pozostajemy przy przekazanym nam symbolu NL262. Z całą pewnością możemy powiedzieć jedynie, że dwa zaprezentowane na zdjęciach pojazdy wyposażone są w skrzynie biegów marki ZF.
Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

16 komentarzy