Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jak na Zachodzie

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

Na prawobrzeżu znów jeździ się wygodniej. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" sprowadziło kolejne używane autobusy z Niemiec. Autobusy marki MAN mają wprawdzie kilkanaście lat, ale posłużą jeszcze długo.
- Mamy już 5 autobusów, kolejne 7 powinno do nas dotrzeć na początku października - mówi Włodzimierz Sołtysiak, prezes SPA "Dąbie". - Dzięki temu systematycznie będziemy wycofywać najstarsze Jelcze.

Sprowadzone właśnie MAN-y to wersja na rynek Europy Zachodniej. Mają tylko 2 pary drzwi, do czego pasażerowie powinni się przyzwyczaić. Szczecińskie spółki będą prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas ratować się taborem wycofywanym z Zachodu, a tam obowiązują inne standardy. Ale jeździ się nimi znacznie przyjemniej niż autobusami polskiej produkcji. Są niskopodłogowe i znacznie cichsze. Komfort jest nieporównywalny, mimo że wyprodukowano je w latach 1992-93.

- Być może także jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na zakup 2 nowych autobusów - mówi prezes. - Wtedy mielibyśmy 26 niskopodłogowych autobusów o długości 12 m. Na co dzień wystarczy nam 28 pojazdów tej klasy.

Ostatnie jelcze ze spółki w Dąbiu nie znikną jednak szybko. Firma obsługuje m.in. linię 52 na Wyspę Pucką. A tam przejazd jest na tyle trudny, że tylko najstarsze jelcze się mieszczą. Nawet nowsze pojazdy tej marki mają spory kłopot z przejazdem. Dopóki więc miasto nie przebuduje ulicy, pasażerowie będą skazani na jazdę starymi autobusami. Przynajmniej na tej jednej linii.

źródło: Kurier Szczeciński

Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

20 komentarzy