Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Niskopodłogowy solaris czy mercedes ze schodkiem - kto dostarczy nowe autobusy?

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Oddala się termin dostawy stu nowych przegubowców dla Warszawy. Wczoraj Urząd Zamówień Publicznych uznał odwołanie odrzuconego wcześniej dystrybutora mercedesów.
Nowe przegubowce mają zastąpić najbardziej zdezelowane ikarusy. Nie ma już jednak szans, by zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pierwsze autobusy pojawiły się na ulicach na początku przyszłego roku. Wprawdzie niedawno Miejskie Zakłady Autobusowe wybrały ofertę firmy Solaris, ale decyzję zaskarżył Evobus, dystrybutor mercedesów. Wczoraj przyznali mu rację arbitrzy Urzędu Zamówień Publicznych.

Niewykluczone, że Miejskie Zakłady Autobusowe odwołają się teraz do sądu. Osoby starsze i niepełnosprawne zapewne wolałyby, by zwycięzcą okazał się solaris, który zaproponował wygodniejszy - całkowicie niskopodłogowy autobus. Proponowane przez Evobus mercedesy conecto miałyby w każdym wejściu jeden stopień. Wbrew obowiązującym w większości krajów Europy standardom, szefowie MZA nie postawili bowiem producentom wymogu dostawy niskopodłogowych autobusów.

Po krytyce pasażerów teraz zapowiadają, że w najbliższych miesiącach kupią jeszcze 100 autobusów, tylko krótszych, 12-metrowych. Wszystkie będą miały niską podłogę, a 50 z nich także klimatyzację. Nie wiadomo jednak, kiedy pojawią się w stolicy.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy