Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Droga bez lamp

kk, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Czy postawienie trzech, lub czterech lamp przerasta możliwości naszego miasta? - pytają zirytowani mieszkańcy ul. Nasypowej i Ustowa. Brak oświetlenia i chodnika powoduje, że droga na przystanek autobusowy jest bardzo niebezpieczna.
Kilku Czytelników zgłosiło nam brak oświetlenia na ul. Ustowskiej, od skrzyżowania Autostrady Poznańskiej, do ul. Nasypowej. Znajduje się tam przystanek linii autobusowej nr 61. Wiele osób jeździ nimi do pracy i szkoły.

O włos od wypadku

- Rano, gdy wychodzę na autobus jest jeszcze ciemno. Muszę iść poboczem - bo chodnika też tu nie ma. Boję się, by nie potrącił mnie jakiś samochód - mówi pani Justyna, mieszkanka ul. Nasypowej. - Kiedyś w dzień, w tym miejscu, prawie uderzył we mnie matiz, a co dopiero po ciemku, gdy trudniej zauważyć pieszego.

Oświetlona jest tylko część przystanku od strony Podjuch. Przystanek po drugiej stronie jest nieoświetlony, a przez to prawie niewidoczny. Lamp brakuje też na krótkim odcinku ul. Ustowskiej, którą okoliczni mieszkańcy podążają do swoich domów, znajdujących się na ul. Nasypowej. Ludzie boją się chodzić ciemnym poboczem z dwóch powodów. Po pierwsze rano panuje tu spory ruch samochodowy, a po drugie jest tu wiele krzaków.

Ludzie się boją

- Z dnia na dzień coraz szybciej robi się ciemno - narzeka 14-letnia Ania . - Po zmroku strach przechodzić koło zarośli, które rosną wzdłuż drogi. Nigdy nie wiadomo kto może się tam zaczaić, a teraz tyle się słyszy o różnych zboczeńcach.

Na ciemności panujące na skrzyżowaniu ul. Ustowskiej z Autostradą Poznańską narzekają również kierowcy.

- Często jak zjeżdżam w stronę elektrowni, mijam ludzi idących poboczem ulicy Ustowskiej. Rano i po południu, gdy jest ciemno, są prawie niewidoczni. Dlatego, według mnie, należy postawić tu chociaż dwie lub trzy lampy - mówi pan Piotr Nowak.

Będą zmiany

W Wydziale Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się, że skrzyżowanie ul. Ustowskiej z Autostradą Poznańską jest zamieszczone w planach przebudowy tej ostatniej. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez miasto z firmą "AUCHAN" Polska sp. z o.o., zaprojektowanie i wykonanie wyżej wymienionego skrzyżowania leży po stronie firmy "AUCHAN".

Prace nie rozpoczną się szybko, ponieważ najpierw powstaną dwa mosty na Autostradzie Poznańskiej, zostanie też rozbudowana droga. Dlatego też Andrzej Grabiec, zastępca prezydenta Szczecina, nakazał ZDiTM-owi wykonanie doraźnego oświetlenia przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym linii nr 61. Oświetlenie to ma powstać do 15 listopada br.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy