Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Ruch w tramwajach

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid

Komisja przetargowa wybrała w końcu tramwaje, jakie Szczecin chce kupić do końca przyszłego roku. Przetarg rozpoczął się na początku września, po kilkakrotnym przesunięciu terminu. Umowa może być jednak podpisana tylko wtedy, jeśli w ciągu 7 dni nie wpłyną protesty. Szybciej dotrą do nas używane tramwaje z Niemiec, bo zakupy są niezbędne.
- Komisja wybrała ofertę poznańskiej firmy "Modertrans" - potwierdza Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, przewodniczący komisji przetargowej. - Jej decyzja została zatwierdzona przez prezydenta.

"Modertrans" zaoferował budowę i dostarczenie 6 nowych wagonów za ok. 8,5 mln zł. Zgodnie z życzeniem miasta mają to być doczepy do tramwajów kupionych w 2001 r. Zakupy częściowo finansuje Unia Europejska; w ramach tego samego programu remontowany jest fragment torowiska w ul. Ku Słońcu. Do przetargu stanęły trzy firmy i jest niemal pewne, że przynajmniej jedna z nich - wrocławski "Protram" - wyniki postępowania oprotestuje.

- A to może opóźnić podpisanie umowy - przyznaje dyr. Przepiera.

Szczecinowi zakupy tramwajowe są potrzebne. Eksploatowany obecnie tabor w dużej części należałoby już wycofać z ruchu. Naprawy są coraz mniej opłacalne lub nieopłacalne. Tak jest w przypadku ponadtrzydziestoletnich przegubowych tramwajów polskiej produkcji. MZK Szczecin chce z nich zrezygnować do stycznia 2007 r. W tym czasie w szczecińskich zajezdniach ma już być 21 tramwajów Tatra, wycofywanych z Berlina. Umowa w tej sprawie była negocjowana przez wiele miesięcy. Została już podpisana i zatwierdzona przez obie strony. Jej oficjalne parafowanie odbędzie się jutro w Berlinie. Pierwsze cztery tatry powinny być w Szczecinie jeszcze w październiku.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona