Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będzie blokada ul. Reduty Ordona

Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kajetansz

Zjednoczone komitety protestacyjne z ulic: Reduty Ordona, Horeszków, ks. Robaka i gen. Sadowskiego, twierdzą, że inaczej nie dogadają się z miastem.
Kością niezgody jest linia 75. Mieszkańcy wymienionych ulic chcą, by autobusy tej linii jeździły ul. Łukasińskiego, Taczaka i Witkiewicza. Miasto pozostawia ją na trasie przez ulice Reduty Ordona i Witkiewicza. Za to linię nr 60 chce puścić Taczaka i Derdowskiego, tym samym odciążając ul. Reduty Ordona od przejazdu 60 autobusów dziennie.

W połowie ub. tygodnia protestujący wysłali do wiceprezydenta Andrzeja Grabca pismo w tej sprawie. Domagali się uwzględnienia ich propozycji i odpowiedzi na list do 16 października.

- Termin minął i nikt się do nas nie odezwał - mówi Robert Stankiewicz z ul. Horeszków. - Chciałem rozmawiać z przedstawicielami miasta, by nie doszło do rozstrzygnięć siłowych, ale teraz już nie zatrzymam tego. Mieszkańcy Reduty Ordona są zdesperowani, a my ich poprzemy. Będzie blokada ulicy.

Kiedy? Tego przedstawiciele protestujących nie chcą nam zdradzać, by miasto nie przygotowało alternatywnych objazdów.

- Protest musi być zaskoczeniem i musi spowodować kłopoty, by do przedstawicieli miasta dotarło, że nie mogą ludzi ignorować - mówi Stankiewicz.

To nie pierwsza blokada na Pogodnie. Na początku września mieszkańcy ul. Grota Roweckiego zablokowali swoją ulicę po tym, jak tydzień wcześniej miasto przeniosło tam linie 53 i 75. Gdy niedługo potem 75 wróciło na ul. Reduty Ordona, zaprotestowali jej mieszkańcy. Na ten sygnał wiceprezydent Grabiec obiecał, że linia 60 przeniesiona zostanie na ul. Taczaka.

- Nowy podział nie satysfakcjonuje nikogo, a miasto nie słucha tego, czego chcą ludzie - uważają protestujący.

Mieszkańcy ulic: Horeszków ks. Robaka i gen. Sadowskiego od początku sporu niezmiennie chcą jednego - by w okolicy ich osiedla (czyli przez ul. Taczaka) jeździł autobus, którym będą mogli dojechać do centrum miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona