Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przed 1 listopada

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

Jest szansa, że przed 1 listopada ulicą Ku Słońcu pojadą tramwaje. To ważna informacja, bo zastępcze autobusy nie zawsze są w stanie zabrać wszystkich pasażerów. Tak było np. w miniony weekend, gdy więcej osób niż zwykle wybrało się na największą szczecińską nekropolię. Prace przy budowie torowiska wprawdzie jeszcze trwają, ale jest szansa, że jutro zostaną zakończone.
- Prawdopodobnie w piątek, na trasie ul. Dworcowa-Gumieńce, pojadą dwa testowe składy - dowiedzieliśmy się w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. - O godz. 9 zaplanowano odbiór inwestycji, po południu pasażerowie mogliby korzystać już z tramwajów.

O ile miejscy urzędnicy i przedstawiciele MZK nie będą mieli zastrzeżeń do wykonanych prac. Oczywiście w piątek nadal na Gumieńce kursować będą zastępcze autobusy. Testowe składy mają bowiem za zadanie przede wszystkim sprawdzić, czy torowisko i sieć wykonano należycie. W razie gdyby torowisko lub sieć zawiodły - pasażerowie w każdej chwili powrócą do kursujących autobusów. Jest to zresztą prawdopodobne, bo Energopol, który wykonuje prace u zbiegu ulic: Derdowskiego, Ku Słońcu, Energertyków i Okulickiego podchodzi wciąż z rezerwą do piątkowego terminu odbioru technicznego prac.

- Powinniśmy skończyć - usłyszeliśmy od pracowników na budowie. - Ale co do terminów niech się wypowiada szefostwo.

Problem w tym, że kierownik budowy odmówił udzielania informacji. Odesłał nas do rzecznika prasowego, którego... Energopol nie ma! Dyrektor firmy, odpowiedzialny za kontrakt, zasłonił się brakiem czasu. Firma realizuje jednocześnie kilka budów. Dlatego tak naprawdę nie wiadomo, kiedy tramwaje pojawią się w ul. Ku Słońcu. Energopol zapewnia jednak, że stanie się to przed 1 listopada. A to, że ZDiTM zaplanował już kursy do Gumieniec w najbliższą sobotę, na razie nie ma większego znaczenia.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona