Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: SKM dojeżdża do Wesołej

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Od poniedziałku wybrane pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej dojeżdżają do Wesołej.
O wydłużenie trasy kolejki, która dotychczas ostatnią stację miała w Rembertowie, od wielu tygodni prosili mieszkańcy Wesołej. Przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej długo odpowiadali: mamy za mało pociągów. Teraz okazało się, że prośby okazały się jednak realne do spełnienia. Żeby można było wydłużyć trasę pociągu, Warszawa wypożyczyła od trójmiejskiej SKM-ki skład starego typu. Na razie będzie stał w rezerwie - wyjedzie na tory w przypadku awarii innego pociągu.

Do Wesołej - a dokładnie do przystanku Wola Grzybowska - dojedzie średnio co drugi skład z Pruszkowa. W praktyce będzie on kursował jeszcze dalej - do stacji Sulejówek-Miłosna, bo dopiero tam można zawrócić. Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego zapowiada jednak, że SKM nie będzie zabierać pasażerów z Sulejówka, bo władze tego miasta nie dopłacają Warszawie do kursów pociągów. Tymczasem na stronie internetowej PKP w elektronicznym rozkładzie jazdy podane są godziny odjazdów Szybkiej Kolei Miejskiej z Sulejówka. - Nie wiem, co jest na stronie PKP. Na razie pasażerowie mogą pociągami SKM dojeżdżać tylko do granicy miasta - podkreśla Igor Krajnow.

Żeby umożliwić mieszkańcom Wesołej i Starej Miłosnej dojazd do stacji PKP, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił nową linię autobusową 198. Wyrusza z pętli przy ul. Pogodnej i dalej jeździ ul. Jana Pawła II, Wesołą, 1. Pułku Praskiego, Armii Krajowej, Moniuszki, Głowackiego do stacji w Wesołej.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy