Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Pierwsza jazda żółtymi tatrami

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W końcu można sprawdzić, na ile poprawi się komfort podróżowania szczecińskimi tramwajami. Na "ósemce" mają pojawić się dziś kupione w Berlinie wagony.
Na Pogodnie jest ich już sześć. Wszystkie mają już pozwolenie na wożenie pasażerów. Dwa kolejne wagony przyjadą na dniach. Te, które w Szczecinie były pierwsze, mają dziś wozić pasażerów na linii nr 8.

- To będzie debiut - cieszy się Ryszard Tamm, kierownik zajezdni Pogodno. - Przy pierwszych jazdach diabeł miesza, ale mam nadzieję, że naszych planów nic nie pokrzyżuje.

Pierwszy raz dwie złączone tatry wyjadą z zajezdni ok. godz. 5. Wrócą do niej o godz. 9. Potem wyjadą jeszcze raz i będą kursowały między godz. 13 a 17.

Wsiadając do żółtego składu trzeba skasować bilet. Kasowniki są już zamontowane. Będzie też działała polska informacja dla pasażerów. Ci, żeby wsiąść lub wysiąść, muszą skorzystać z przycisku do otwierania drzwi.

Miejski Zakład Komunikacyjny zakupił w Berlinie 21 wagonów tatra. Mają po około 20 lat, ale wszystkie przeszły kapitalne remonty wykonane przez Siemensa. Jeden wagon kosztował około 500 tysięcy złotych, w tej cenie sprzedający zagwarantował szkolenie motorniczych i mechaników oraz części zamienne.

źródło: Głos Szczeciński

Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…

22 komentarze