Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zaraz zawieszą

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Pasażerowie nie wiedzą, o której godzinie odjeżdża ich autobus z przystanku przy ul. Emilii Plater. - Ktoś chyba ukradł rozkłady - alarmują szczecinianie.
- W poniedziałek wieczorem chciałem skorzystać z autobusu linii 53. Nie mogłem się dowiedzieć, o której godzinie powinienem wyjść na przystanek, bo na słupie nie było rozkładu jazdy - skarży się pan Mariusz. - Na przystanku "E. Plater" zatrzymuje się kilka autobusów, a były tylko dwie tabliczki z rozkładami.

Rzeczywiście na przystanku wskazanym przez Czytelnika brakuje dwóch tablic z rozkładami autobusów 53 i 60. Pasażerowie obchodzą przystankowy słupek, ale nie znajdują informacji, która ich interesuje. Uwagę pana Mariusza przekazaliśmy do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Dziękujemy za ten sygnał - mówi Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM. - W ciągu 24 godzin rozkłady zostaną uzupełnione.

Tyle czasu potrzeba na wykonanie nowych rozkładów, bo zapasowych ZDiTM nie ma. Musi je najpierw wydrukować i przekazać firmie, która je oprawia, zabezpiecza i montuje na słupach przystankowych. Koszt jednej tabliczki to 12,2 zł. Nie wiadomo, ile ich ginie w ciągu miesiąca, bo takiego rejestru nie ma.

źródło: Głos Szczeciński

8 komentarzy