Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Na razie zostanie bez zmian

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Niemal do rogatek miasta można dojechać po równym, pięknym asfalcie. Niemal, bo dobra droga kończy się w ul. Łukasińskiego, przy siedzibie Eurokorpusu. Do domów położonych dalej prowadzą już tylko wertepy. W dodatku osoby bez samochodu brną po dziurach i kałużach, bo na miejską komunikację też za bardzo nie mogą liczyć. I wszystko wskazuje na to, że sytuacja nieprędko się zmieni.
Miasto planuje kompleksową przebudowę ul. Łukasińskiego. Mają w końcu powstać przyzwoite chodniki, odwodnienia, równa jezdnia i oświetlenie, co w XXI w. nie powinno chyba nikogo dziwić. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy zjawi się tam jakaś ekipa. Na razie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego posiada projekt przebudowy. Niestety - nieaktualny. Zanim zatem wyłoni firmę, która naniesie poprawki, minie jeszcze trochę czasu. Dopiero wtedy będzie się można starać o środki na przebudowę lub odpowiedni wniosek przekazać do UM. A to oznacza, że okoliczni mieszkańcy dotychczasowy stan ulicy będą mieli jeszcze długo...

Niestety, nic nie wskazuje także na to, by ci, którzy korzystają z miejskiej komunikacji, mieli mniej powodów do narzekań. Do ich dyspozycji pozostają dwie linie autobusowe, kursujące rzadko. Żadna z nich nie dociera do centrum miasta, obie też - zdaniem mieszkańców - zbyt często się spóźniają.

- A rozkłady to nie wiem kto układał - denerwuje się pani Krystyna. - Autobusy jadą jeden po drugim, a potem przez pół godziny nie ma nic!

ZDiTM potwierdza, że do takich sytuacji dochodzi i... tak ma być.

- Linie 74 i 80 kursują z różnymi częstotliwościami. Zdarza się więc, że w niektórych godzinach autobusy jadą w krótkim odstępie czasu - wyjaśnia przedstawicielka firmy. - Równe odstępy między kursami byłyby korzystne tylko dla grupy pasażerów, dla których obojętne jest, którą z linii podróżują. Ale nie pozwalałyby pozostałym docierać na czas w konkretne miejsca. Zwłaszcza jeśli przesiadają się na inne linie.

Na zmiany w komunikacji można jednak liczyć szybciej, niż na przebudowę ulicy i zamontowanie oświetlenia. Pod warunkiem, że nowe władze podejmą rozmowy z mieszkańcami tego rejonu Szczecina. Do 6 listopada mieli oni uzgodnić propozycję zmiany tras niektórych linii autobusowych kursujących w pobliżu. Propozycji było jednak kilka, bo zmiany mają zadowolić nie tylko mieszkańców ul. Łukasińskiego, ale także ulic Reduty Ordona, Sadowskiego oraz osiedli Somosierry i Horeszków. Spotkanie jednak w ostatniej chwili na prośbę mieszkańców odwołano. Prezydent Marian Jurczyk problemu już raczej nie rozwiąże. Wszystko zatem w rękach jego następcy. Wiadomo jednak, że ZDiTM większe zmiany w komunikacji będzie wprowadzał najwcześniej w połowie przyszłego roku. Zostało więc jeszcze trochę czasu, by projekt, dotyczący tej części miasta, przygotować solidnie.

źródło: Kurier Szczeciński

19 komentarzy