Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Nowe tramwaje z wysoką podłogą na Gwiazdkę

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X; zmodyfikowane

Dwa nowe tramwaje przyjadą w weekend z Poznania do Warszawy. Na torach pojawią się najprawdopodobniej przed świętami Bożego Narodzenia.
Wczoraj w Poznaniu zaczął się odbiór dwóch wysokopodłogowych składów wyprodukowanych w zakładach Cegielskiego. - Sprawdzamy, czy wszystko jest wykonane zgodnie z dokumentacją. Odbędą się też próby na torach - mówi Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich. Jeśli wszystko będzie w porządku, w sobotę specjalne platformy przetransportują tramwaje do stolicy. - U nas odbędą się jeszcze kolejne testy. Pasażerów zaczną wozić po kilku dniach - zapowiada dyr. Karos.

Tramwaje dla Warszawy z zakładów Cegielskiego są produkowane z poślizgiem. Pierwsze miały dojechać do stolicy we wrześniu. Bogdan Pohl, wicedyrektor poznańskiej fabryki, zarzeka się jednak, że produkcja kolejnych 28 wagonów będzie przyspieszona. Wszystkie mają być dostarczone do stolicy w pierwszej połowie przyszłego roku. Warszawa zapłaci za nie 57 mln zł.

Po krytyce zakupu wagonów z wysoką podłogą szefowie Tramwajów Warszawskich zapowiadają, że sprowadzają je do stolicy po raz ostatni. Latem przyszłego roku w Warszawie mają się pojawić pierwsze niskopodłogowe składy z bydgoskiej Pesy.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy