Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin od czytelników

Podjuchy chcą "pośpiecha"

Bauersoon,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Podjuchy proszą o linię pospieszną, która zapewni im bezpośrednie połączenie z placem Rodła. Autobusy linii 61 i 55, którymi pasażerowie dojeżdżają do centrum, są przeładowane i ciągle opóźnione.
Podjuchy to dość spore i ciągle rozbudowujące się osiedle. Liczba mieszkańców stale się powiększa, a autobusy, którymi codziennie dojeżdżają do centrum, są przeładowane. Jak wynika z obserwacji, w godzinach szczytu w autobusie linii 61 jest taki tłok, że ludzie rezygnują z wsiadania do niego i czekają na następny, który niczym nie różni się od swojego poprzednika.

Osiedla Słoneczne i Bukowe są obsługiwane przez cztery linie pospieszne, w tym dwie szkolne. Tymczasem mieszkańcy Podjuch nie mają do dyspozycji żadnej linii pospiesznej, choć liczba dzieci, młodzieży i studentów dojeżdżających do placówek wychowawczych jest porównywalna.

Jak wynika z przeprowadzonych przez mieszkańców ankiet, satysfakcjonującym rozwiązaniem jest uruchomienie szczytowej linii pospiesznej, kursującej w relacji Plac Rodła - Podjuchy pętla.

możliwość komentowania została wyłączona