Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

Plebiscyt czas zacząć

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Rok temu w naszym serwisie zagościł Plebiscyt. Miał on za zadanie pokazać, co takiego nasza społeczność uważa za pozytywne, a co za negatywne w świecie szczecińskiej komunikacji miejskiej. W tym roku Plebiscyt powraca w nieco zmienionej formie.
Jak to z dyplomami było

Zanim jednak omówimy zasady głosowania w tegorocznym plebiscycie, trzeba wyjaśnić, co się stało z pamiątkowymi dyplomami, jakie przygotowaliśmy dla „zwycięzców” negatywnych kategorii sprzed roku. Z wręczeniem dwóch pierwszych dyplomów - dla pozytywnej osoby roku oraz za pozytywne wydarzenie roku - problemów nie było. Oba dyplomy wręczone zostały dosłownie wśród błysków fleszy (patrz: Wręczyliśmy pierwszy dyplom), (patrz: Drugi dyplom wręczony).

Z negatywnymi kategoriami było znacznie gorzej. Bo kto przy zdrowych zmysłach dobrowolnie przyjmie dowód na to, że jego praca uznawana jest za szkodliwą? Pierwsze starania o wręczenie dyplomu negatywnego dla ówczesnego prezydenta Szczecina Mariana Jurczyka podjęte zostały jeszcze w marcu - zaraz po wręczeniu dyplomu dla STMKM. Niestety prezydent dość często przebywał wówczas na zwolnieniach lekarskich, a imiennego dyplomu nie mógł odebrać nikt inny. Podobnie było z przewodniczącym Rady Miasta Janem Stopyrą, który unikał kontaktu z nami gdy tylko dowiedział się, o co chodzi. Tę samą metodę zastosował ostatni z laureatów - negatywna osoba roku 2005, dziennikarz szczecińskiej "Gazety Wyborczej" Mariusz Rabenda.

Dlaczego zatem dyplomów po prostu nie wysłano? Trzeba przyznać wprost - jest to moja wina. Jako osoba, która zaprojektowała, wykonała i przechowywała dyplomy, jak również starała się umówić nas na ich wręczenie - jestem jedyną osobą odpowiedzialną za tę porażkę. Być może była to ślepa wiara, że dyplomy w końcu uda się wręczyć. Być może było to przekonanie, że wysłanie dyplomu pocztą (szczególnie negatywnego dyplomu), nie zostanie potraktowane poważnie...

Myślmy pozytywnie

Problemy z wręczeniem dyplomów utwierdziły nas w przekonaniu, że kategorie negatywne nie mają większego sensu. Ironizując, można powiedzieć, że wszyscy doskonale wiemy, że najbardziej negatywnym wydarzeniem będzie co roku budżet miasta. Postanowiliśmy zatem w tym roku skupić się na wydarzeniach pozytywnych. I tak, w tym roku nasze głosowanie odbędzie się w trzech kategoriach:

Pozytywna osoba roku 2006 - nazwa kategorii mówi sama za siebie. Głosować będziemy na konkretną osobę, na jej dokonania. Kto, ogromnym wkładem pracy sprawił, że w 2006 roku komunikacja miejska ruszyła do przodu? Albo osoba, która poruszając jeden mały trybik, w ruch wprawiła ogromną pozytywną machinę? Czy może tak jak w roku ubiegłym, miłośnicy docenią wieloletni wkład w rozwój komunikacji osoby, która pracuje na jej rzecz?

Pozytywne wydarzenie w roku 2006 - podobnie jak w roku ubiegłym, głosować będziemy na wydarzenie, które odcisnęło swoje pozytywne piętno na komunikacji. Dyplom w tej kategorii otrzymają osoby i/lub instytucje bezpośrednio odpowiedzialne za zwycięskie wydarzenie.

Najlepsza impreza komunikacyjna w roku 2006 - trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że mijający rok obfitował we wszelkiego rodzaju imprezy komunikacyjne. Niemal przesądzone jest, że dyplom w tej kategorii otrzyma STMKM. Jednak kategoria ta ma na celu wskazanie tych imprez, które cieszyły się największą popularnością, aby stały się "drogowskazem" na rok 2007.

W dniu dzisiejszym rusza pierwszy etap Plebiscytu - zgłaszanie nominacji w poszczególnych kategoriach. Swoje typy możecie wysyłać pocztą elektroniczną na adres redakcji lub za pomocą specjalnie przygotowanego formularza. Na zgłoszenia czekamy do 20 stycznia 2007. Nadesłane nominacje wezmą udział w głosowaniu administracji, które wyłoni 3 zgłoszenia w każdej kategorii, które wezmą udział w ostatecznym głosowaniu. Trwać ono będzie od 22 stycznia do 18 lutego. Wyniki głosowania przedstawione zostaną niedługo później.

Zatem zapraszamy do nominowania i wspólnej zabawy!

14 komentarzy