Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Pomysł na poprawę bezpieczeństwa w autobusach MPK

Marcin Sztandera, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X; zmodyfikowane

Policja chce zorganizować kursy samoobrony dla kierowców autobusów. Jeden z nich w tym tygodniu znów został pobity.
Ofiarą bandytów padł 49-letni kierowca autobusu linii 46. W nocy z wtorku na środę zjeżdżał do bazy, gdy na ul. Massalskiego nagle na jezdnię wyszedł mężczyzna i nie chciał z niej zejść. Kierowca wyszedł z kabiny, żeby mu zwrócić uwagę. Wtedy został zaatakowany przez mężczyznę i jego czterech towarzyszy. Pobity kierowca uciekł do kabiny i pojechał do zajezdni, a potem o zajściu powiadomił policję. Sprawców jednak nie zatrzymano. - Trudno komentować taką sytuację. Kierowca nie popełnił błędu. Szkoda, że tak się to dla niego skończyło - mówi Grzegorz Słoń, prezes MPK.

Zapowiada, że już wkrótce odbędzie się spotkanie z policją na temat poprawy bezpieczeństwa. Przedstawiciele MPK i policji mają rozmawiać m.in. o szkoleniu kierowców, którego jednym z elementów ma być m.in. kurs samoobrony. - Ale szczegóły zostaną ustalone - zastrzega Karolina Sot z komendy miejskiej policji.

Prezes Słoń przyznaje, że propozycja jest bardzo poważnie rozpatrywana. - Na razie nie wiadomo, jak by to miało wyglądać w praktyce i kogo takie szkolenie by objęło. Nie wiadomo też, ile by to miało kosztować. Przypuszczam, że coś wymyślimy - mówi Słoń.

To kolejny pomysł na poprawę bezpieczeństwa w kieleckich autobusach. Policja w porozumieniu z MPK uruchomiła już m.in. specjalną linię alarmową dla kierowców, a patrole polują na kieszonkowców. - Ta współpraca wygląda znacznie lepiej niż kilka lat temu - podkreśla Słoń.

Do ideału jednak daleko. - Szczególnie ryzykowna jest praca późnym wieczorem - mówią zgodnie kierowcy i kontrolerzy biletów.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy