Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Zielona Góra: Na przystankach autobusowych już są nowe tablice świetlne

Miroslawa Dulat, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Od kilku dni na przystankach MZK w Zielonej Górze trwały prace przy dziwnych zielonych słupkach. Wkrótce wszystko stało się jasne. Na słupkach zawisły tablice świetlne z aktualnym rozkładem jazdy autobusów.
Długo zapowiadane tablice lada dzień powinny rozbłysnąć. Skończą się problemy mieszkańców Zielonej Góry ze spóźnionymi autobusami. Teraz o każdym opóźnieniu dowiemy się natychmiast. Taka informacja będzie widoczna na tablicy. Zawisną one w jedenastu punktach miasta. Między innymi przy ul. Bohaterów Westerplatte, przy al. Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu ul. Ptasiej z Wyszyńskiego, czy obok gmachu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej. Wcześniej jedna z tablic wisiała już na budynku Centrum Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Bema. Te nowe tablice będą jednak znacznie lepsze od pilotażowej wersji. - Będą pokazywać aktualny rzeczywisty rozkład jazdy autobusów. Każde opóźnienie pojazdu będzie od razu aktualizowane - wyjaśnia Barbara Langner, dyrektor zielonogórskiego MZK. W jaki sposób urządzenia będą działać? W każdym autobusie będzie system nawigacyjny GPS. Dane o dokładnej lokalizacji pojazdu będą przesyłane do serwera w zajezdni autobusowej. A stamtąd już popłyną do tablic. Podróżny będzie mógł sprawdzić na nich trzy najbliższe odjazdy.

Ta inwestycja kosztowała 900 tys. zł i częściowo była sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Z pewnością te zmiany zdecydowanie poprawią komfort podróży miejskimi autobusami.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy