Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tory się zapadły

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez leks; zmodyfikowane

Torowisko tramwajowe zapadło się w kolejnym miejscu na ul. Arkońskiej w Szczecinie. Widać to na odcinku niemal 10 m vis-a-vis siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. Mimo że wszystko zdarzyło się przedwczoraj rano, naprawę rozpoczęto dopiero dziś w nocy.
- Wcześniej musieliśmy się uporać z pracami zaplanowanymi w ul. Światowida - tłumaczy Krzysztof Turczyn, zastępca dyrektora MZK Szczecin. - Ulica Arkońska była w tym czasie pod naszym stałym nadzorem.

Tyle tylko, że tramwaje zwalniają tam już do 10 km na godz. To konieczne, by nie narażać bezpieczeństwa pasażerów. Jazda poniżej 15 km na godz. mija się z celem, bo "zarzyna" silniki. Jednak na odcinku niespełna 10 m jest jeszcze do przyjęcia.

- Takich miejsc w ciągu ulic Niemierzyńskiej i Arkońskiej, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność, jest coraz więcej - przyznaje dyr. Turczyn. - Prace w każdym z nich pochłaniają przynajmniej kilka tysięcy zł.

I MZK ma świadomość, że jest to wyrzucanie pieniędzy. Sytuacja się nie poprawi, dopóki miasto nie przeprowadzi kompleksowego remontu obu ulic. Potrzeba na to ponad 30 mln zł. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycja może być przeprowadzona. Tymczasem MZK nadmiernie eksploatuje tramwaje i z pełną świadomością wydaje środki na kolejne prowizoryczne remonty, bo jest taka potrzeba.

- Musi być zapewniony dojazd m.in. do Szpitala Wojewódzkiego i siedziby NFZ - tłumaczy Krzysztof Turczyn. - Nie możemy też z dnia na dzień zawiesić kursowania tramwajów, ponieważ miasto nie jest w stanie w tak krótkim czasie zapewnić zastępczej komunikacji autobusowej. Będziemy jeździć, dopóki jest to bezpieczne dla pasażerów.

Tyle tylko, że zapewnienie bezpieczeństwa wiąże się z wydłużeniem czasu przejazdu. W dodatku nie jest tajemnicą, że MZK przestanie łatać torowisko w ul. Arkońskiej najdalej za rok-półtora. A miasto coraz częściej zapewnia, że w tym czasie sytuacja na tym ciągu komunikacji się nie poprawi. Potrzeba na to znacznie więcej czasu...

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona