Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Bezpiecznie do sklepów, przystanku i na osiedla

Anna Gawriołek, Moje Miasto,

dodane przez MQ

W połowie listopada napisaliśmy, że mieszkańcy idący na przystanek autobusowy w pobliżu Kauflandu, przechodzą w niedozwolonym miejscu. Po naszym tekście magistrat wyznaczy przejście dla pieszych.
- Obecne rozwiązanie jest idiotyczne - skarży się Marlena Pulkowska, mieszkanka osiedla. - Do najbliższych pasów jest kilkadziesiąt metrów, zawsze trzeba nadłożyć drogi.

W pobliżu przystanku i hipermarketu są dwa przejścia dla pieszych, niestety jedno oddalone o 20, a drugie o około 50 metrów. Nikt z nich nie korzysta, wszyscy chodzą na skróty, przebiegając przed przejeżdżającymi autami.

- To miejsce jest bardzo niebezpieczne - twierdzi Zofia Brojak, mieszkanka osiedla. - W sąsiedztwie przystanku powinny być pasy, przecież tak dużo ludzi wysiada z autobusów. Myślę, że warto także pomyśleć o postawieniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Czy musimy czekać aż komuś się coś stanie?

W imieniu mieszkańców interweniowaliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Poskutkowało. Główny specjalista Wojciech Ignalewski poinformował, że zapoznał się z problemem i zapewnił, że przy ulicy Struga powstanie nowe przejście dla pieszych.

Projekt poprawy bezpieczeństwa na głównej arterii Prawobrzeża opracowano pod koniec ubiegłego roku. Zakłada zmiany w organizacji ruchu w pobliżu przystanku autobusowego przy Kauflandzie. Od przejścia dla pieszych do przystanku będzie prowadził nowy chodnik.

- Przejście dla pieszych to bardzo dobry pomysł - uważa Małgorzata Klimek, mieszkanka Słonecznego. - Cieszę się, że w końcu ktoś zainteresował się tym problemem i chce nam pomóc.

Projektowi przyglądają się teraz policjanci oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. - Jeżeli otrzyma pozytywne opinie jeszcze w tym roku powstaną nowe pasy - zapewnia Marzena Mila z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. - Prace najwcześniej rozpoczną się w kwietniu.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ocenił już projekt, a opinię przesłał do magistratu na początku stycznia.

Kilka drobnych zastrzeżeń do projektu miała drogówka.

- Wnioskowaliśmy o przesunięcie przejścia dla pieszych bliżej latarni, w kierunku ulicy Zimowej, po to żeby piesi byli lepiej widoczni nocą - wyjaśnia st. post. Adam Szefler, specjalista inżynierii ruchu w Komendzie Miejskiej Policji. - Czekamy na wersję projektu po naszych poprawkach.

źródło: Moje Miasto

brak komentarzy