Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Trzeba przesunąć przystanek

Anna Wójcicka, Moje Miasto,

dodane przez MQ

Przejście dla pieszych przy pierwszej bramie Cmentarza Centralnego przebiega przez środek przystanku linii nr 8. Pieszym i pasażerom to bardzo przeszkadza.
- Często przyjeżdżam na cmentarz i wysiadam na tym przystanku - mówi pani Halina, nasza Czytelniczka. - Jak wysiadam z tramwaju zawsze muszę czekać, aż odjedzie. Niby to nic takiego, ale jak ktoś kupuje bilet to tramwaj długo stoi.

Źle położony przystanek to nie jedyny problem tego miejsca. Piesi, chcąc przejść na drugą stronę jezdni, muszą przedzierać się przez tory. Wygląda to, jakby zapomniano o przejściu dla pieszych w tym miejscu i pośpiesznie je zorganizowano. Między torami nie ma płyt chodnikowych, ani nawet żwiru.

- Jak trochę deszczu popada, to między torami robi się błoto - żali się pan Kazimierz Stokłosy z Gumieniec. - Nie mówiąc już o tym, jak zimą śnieg spadnie i są przymrozki. Wtedy jest bardzo niebezpiecznie.

Na feralnym przejściu jest sygnalizacja świetlna. Jednak tylko w miejscu, gdzie przechodzi się przez jezdnię. Na torowisku piesi muszą bardzo uważać.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tłumaczy, że przystanek przy ul. Ku Słońcu istnieje w tym rejonie od wielu lat.

- Będziemy zastanawiać się nad przeniesieniem przystanku - tłumaczy Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM.

źródło: Moje Miasto

2 komentarze