Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin nasz serwis

Rozstrzygnięcie Plebiscytu 2006

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Wszystko już jasne. Choć głosowanie było momentami bardzo wyrównane, to dziś możemy powiedzieć, że z całą pewnością udało się wyłonić ostatecznych zwycięzców Plebiscytu 2006.
Przypomnijmy, że tegoroczny plebiscyt, podobnie jak ubiegłoroczny (patrz: Rozstrzygnięcie Plebiscytu 2005), miał za zadanie wyłonić najważniejsze wydarzenia w szczecińskiej komunikacji miejskiej. I choć kategorie w porównaniu do Plebiscytu 2005 nieco się zmieniły, mamy nadzieję, że jego wyniki są równie obrazowe. Aby nie trzymać nikogo w niepewności, podajemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Pozytywna osoba

Nagroda w tej kategorii nie mogła powędrować do nikogo innego, niż do Pawła Ogrodnika. Tatry KT4Dt powoli stają się naszą codziennością i to dzięki niemu. Paweł zebrał 70 spośród 86 głosów jakie oddano w tej kategorii i zdeklasował tym pozostałych walczących o tytuł.

Pozytywne wydarzenie

Prawie do samego końca nie było wiadomo, które wydarzenie zwycięży w tej kategorii. Wyrównana walka toczyła się głównie pomiędzy umową na 10 lat (SPPK) a zakupem pierwszych niskopodłogowych autobusów przegubowych w Szczecinie (SPAK, SPAD). Ostatecznie zdobywając 37 głosów (na 85 oddanych) zwyciężyło SPPK, wyprzedzając szczecińskie MAN-y NG272 o 7 głosów.

Najlepsza impreza komunikacyjna

Tatry KT4Dt zdecydowanie zdominowały rok 2006. Dały zwycięstwo nie tylko Pawłowi Ogrodnikowi, ale również Szczecińskiej Grudniowej Nocce 2006. 42 spośród 64 oddanych głosów to wynik wystarczający, aby oddać klimat tej niepowtarzalnej imprezy.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. W najbliższym czasie postaramy się również wręczyć pamiątkowe dyplomy.

4 komentarze