Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Zmiany na rondzie

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z przejściem do kolejnego etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu, Derdowskiego, Okulickiego i Europejskiej, 27 lutego zmienią się trasy niektórych linii autobusowych.
Autobusy linii 60 w kierunku Cukrowej od ul. Derdowskiego (przystanek "Ku Słońcu") będą kursować przez ul. Ku Słońcu i ul. Kwiatową do ul. Okulickiego (przystanek "Kwiatowa") i dalej na dotychczasowej trasie.

W kierunku Stoczni Szczecińskiej od przystanku "Wrocławska - Rubież" obowiązywać będzie trasa przez ul. Europejską do budowanego ronda i dalej ul. Derdowskiego po dotychczasowej trasie. Na ul. Europejskiej za skrzyżowaniem z ul. Wrocławską zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek. Przystanek "Ku Słońcu" zlokalizowany dotychczas na ul. Okulickiego zostanie przeniesiony na ul. Derdowskiego, za rondo (wspólny z liniami 528 i 529). Nie będą obsługiwane przystanki "Wrocławska" i "Kwiatowa".

Autobusy linii 528 będą kursować z pominięciem ul. Okulickiego - będą wykonywać nawrót na pętli "Gumieńce" i przez ul. Ku Słońcu będą dojeżdżać do budowanego ronda. Dalej obowiązywać będzie dotychczasowa trasa.

Autobusy linii 529 kursować będą objazdem jak dla linii 60. Ponadto bez zmian obowiązywać będzie objazd przez ul. Świerczewską.

Rozkłady jazdy nie ulegną zmianie.

Przewidywany termin zakończenia tego etapu prac to 15 kwietnia 2007.

2 komentarze