Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: W tramwajach znikają tablice z przebiegiem trasy

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

MPK zastępuje je elektronicznymi wyświetlaczami, ale pasażerowie zwracają uwagę, że nowe nośniki informacji wcale nie są lepsze niż tradycyjne.
Zapowiedzi przystankowe można usłyszeć w kilkunastu zmodernizowanych tramwajach typu 105N. Poza komunikatem głosowym, na listwach wyświetlaczy zamontowanych wewnątrz pojazdu można przeczytać informację o kolejnym przystanku na trasie.

Nasz Czytelnik zwraca jednak uwagę, że wprowadzanie takiego nowoczesnego systemu informacji dla pasażerów wiąże się jednocześnie z likwidacją tradycyjnych tablic (stalowych lub z dykty) z przebiegiem całej trasy danej linii. - Znajdowały się na nich także orientacyjne czasy przejazdu, punkty przesiadkowe i wiele innych pomocnych informacji, zwłaszcza dla przyjezdnych - dowodzi pasażer. - Rozumiem, że MPK chce być nowoczesne, ale dlaczego odchodzi się od dobrych, sprawdzonych pomysłów, stosowanych zresztą we wszystkich cywilizowanych miastach? - pyta.

- Rzeczywiście w zmodernizowanych wagonach zastępujemy takie tablice elektronicznymi wyświetlaczami - przyznaje Zbigniew Rusak, wicedyrektor MPK. - Ale wobec zastrzeżeń pasażerów zastanowimy się, czy kontynuować usuwanie tradycyjnych tablic. W każdym razie docelowym rozwiązaniem, jakie chcemy osiągnąć, jest umieszczenie w każdym tramwaju schematu przebiegu wszystkich linii tramwajowych, tak jak to jest odpowiednio w autobusach. Musimy z tym jednak poczekać do czasu "unormowania" się rozkładu jazdy, bo w tym roku co rusz przez różne remonty tramwaje będą jeszcze wiele razy zmieniać trasy - dodaje.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy