Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będą remonty ulic Pogodna

Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Bauer

Łukasińskiego, Reduty Ordona i Grota-Roweckiego będą wyremontowane. Kiedy? Dokładnie nie wiadomo, na razie powstają projekty modernizacji.
To efekt ubiegłorocznego sporu o linie autobusowe. Przypomnijmy - mieszkańcy ul. Reduty Ordona nie chcieli, by wszystkie autobusy kursowały pod ich oknami. Gdy w związku z tym miasto zdecydowało się przenieść linię 53 na ul. Grota-Roweckiego, zaprotestowali z kolei tamtejsi mieszkańcy. W obu przypadkach protestujący argumentowali, że ich ulice nie są w stanie wytrzymać obciążenia ciężkimi autobusami.

Skończyło się na tym, że miasto podzieliło linie. Dziś 60 jeździ przez ul. Reduty Ordona, a 53 - przez Grota-Roweckiego. Tyle że mieszkańcy nadal nie są zadowoleni i twierdzą, że ulice są niszczone przez komunikację miejską.

- Chcemy więc poprawić stan tych dróg - mówi Paweł Tarczyński, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - W tym roku na wszystkie remonty w mieście będziemy mieli 15 mln zł. Chcemy, by za część tych pieniędzy były wyremontowane ulice Pogodna.

Właśnie rozstrzygnięto przetargi na projekty modernizacji ulic: Grota-Roweckiego, Reduty Ordona oraz najbardziej zniszczonej części ul. Łukasińskiego, na odcinku od Czorsztyńskiej do Mickiewicza.

- Kiedyś ktoś zdecydował się wyremontować część tej ulicy, ale tylko na potrzeby NATO i w środku został krótki fragment drogi, po której nie da się jeździć - mówi Tarczyński. - Chcemy też jak najszybciej wyremontować Łukasińskiego, pomiędzy ul. Bracką i Topolową, którą jeździ coraz więcej ludzi.

Nie wszystkie ulice, na które projekty powinny być gotowe w połowie roku, zostaną jednak wyremontowane.

- W bieżącym roku zaplanowaliśmy milion złotych na przebudowę ul. Grota-Roweckiego, a na remont ul. Somosierry mamy 650 tys. zł - wylicza Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM. - Ponadto mają być wyremontowane chodniki przy ul. Brodzińskiego i Konopnickiej. Pozostałe ulice, na które zlecono projekty remontów, prawdopodobnie zostaną zmodernizowane w przyszłym roku. Być może niezaplanowane obecnie remonty uda się opłacić z pieniędzy, które ZDiTM zarobi w ciągu tego roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona