Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Wypadek autobusu 408. Kierowca nie żyje, 3 osoby ranne

ulast, PAP, Gazeta Wyborcza,

dodane przez bniedzwiecki; zmodyfikowane

Po ponad czterech godzinach przywrócono ruch na Trasie Łazienkowskiej, gdzie w poniedziałek rano doszło do wypadku autobusu linii 408 - zginął jego kierowca, a trójka pasażerów odniosła lekkie obrażenia. Jedną z rozważanych przez policję przyczyn tragedii jest zasłabnięcie kierowcy.
"Przyczyny wypadku będziemy znać w ciągu najbliższych kilku dni po przeprowadzeniu sekcji zwłok kierowcy i przeanalizowaniu materiałów z oględzin miejsca wypadku" - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski.

Do wypadku doszło po godzinie ósmej rano. Autobus jechał ze Śródmieścia w kierunku Pragi. "W pewnym momencie zjechał na lewy pas, lekko uderzył w jadące tamtędy audi, następnie w barierkę dźwiękochłonną, odbił się, przejechał na prawo przez dwa pasy i znowu uderzył w barierkę" - relacjonował Sokołowski.

Jak dodał, po ponownym odbiciu się autobus przejechał jeszcze kilka metrów i zatrzymał się na wysokości przystanku autobusowego Rozbrat. "Kierowca wypadł z fotela i częściowo z pojazdu. Zginął na miejscu" - poinformował.

Policja wyłączyła z ruchu pas Trasy Łazienkowskiej biegnący w kierunku Pragi. W pobliżu miejsca tragedii zaczęły szybko tworzyć się korki.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona