Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przeklęty przystanek

Piotr Jasina, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Na ul. Berlinga, przed skrzyżowaniem z ulicami Grota Roweckiego i Dwernickiego, od kilku miesięcy jest przystanek autobusowy z zatoką.
Mimo licznych protestów i pism mieszkańców ul. Berlinga, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie zamierza przenieść przystanku autobusowego w inne, bezpieczniejsze miejsce.

- Ten przystanek dla autobusu nr 53 to utrapienie mieszkańców - mówi zbulwersowana mieszkanka budynku przy ul. Berlinga 2. - Droga jest osiedlowa, wąska, nie nadaje się do takiego ruchu. Tu w ogóle nie powinny jeździć autobusy.

- Nie mamy chwili spokoju - mówi sąsiad. - Jak pada deszcz, to pasażerowie robią sobie poczekalnie z naszych klatek schodowych, chowają się w wiatrołapach.

Młodzież często zaopatruje się w pobliskim monopolu. Potem czekają na autobus i piją piwo w klatkach. A my sprzątamy rozbite butelki, puszki. Po prostu horror.

- Kiedy w zatoce stoi autobus, trudno jest wyjechać bezpiecznie z ul.Berlinga - dodaje kolejny mieszkaniec tej ulicy. - Pojazd ogranicza nam bowiem widoczność. Bardzo łatwo wpakować się pod pędzące ul. Roweckiego samochody.

Mieszkańcy ul. Berlinga nie kryją oburzenia postawą przedstawicieli Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

- Monitowaliśmy wiele razy. Wysyłaliśmy pisma. Sugerowaliśmy, aby przystanek przenieść za skrzyżowanie z ulicami Grota Roweckiego i Dwernickiego. Zatokę można usytuować na ul. Roweckiego, tuż przy sklepie. Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnego pisma, żadnej odpowiedzi - mówią zbulwersowani.

Tak ustalono i tak zostanie

Irena Starosta z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego tłumaczy, że przeniesienie przystanku autobusowego znajdującego się na ul. Grota Roweckiego na wysokości posesji nr 2, 2a przed skrzyżowanie z ul. Berlinga nastąpiło zgodnie z ustaleniami posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności, a projekt zatwierdził zastępca prezydenta Szczecina. Nie wyklucza jednak zmian.

- Opracowywana jest dokumentacja projektowa na przebudowę nawierzchni jezdni i zatok autobusowych ul. Grota Roweckiego - dodała Starosta. - Po wykonaniu dokumentacji planowana jest przebudowa tej ulicy.

źródło: Głos Szczeciński

14 komentarzy