Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Sprawa budki Lotto blokującej metro rozwiązana

cheko, PAP, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Po rozmowach wiceprezydenta Warszawy Andrzeja Jakubiaka z właścicielami kolektury lotto, utrudniającej budowę metra problem został rozwiązany - poinformował rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk. Jednak według rzecznika Metra Warszawskiego, Grzegorza Żurawskiego, "sprawy nie można jeszcze uznać za zakończoną".
Trudności przy budowie końcowej stacji Młociny i torów do zawracania składów metra za tą stacją pojawiły się, gdy okazało się, że niepełnosprawny właściciel kolektury, prowadzący ją od ponad 30 lat, nie chce się przenieść. W czwartek z właścicielem kolektury rozmawiał wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak, który zabiegał o polubowne zakończenie sporu.

Kolektura zostanie zdemontowana do 16 marca

Jak powiedział Andryszczyk, podczas rozmów ustalono, że kolektura ma zostać zdemontowana do 16 marca. Jej właściciel zgodził się na zdemontowanie budki pod warunkiem, że po zakończeniu prac budowlanych, w ciągu roku, kolektura zostanie z powrotem ustawiona w tym samym miejscu lub na pobliskim terenie.

Andryszczyk dodał, że magistrat zgodził się ponadto, aby ponownie ustawiona kolektura stała na miejscu użyczonym przez miasto na czas nieokreślony. - Dzięki temu właściciel nie będzie płacił za wynajem terenu - zapewnił.

Miasto i właściciel zadowoleni z wyniku rozmów

Zdaniem rzecznika stołecznego ratusza, "zarówno miasto jak i właściciel kolektury byli zadowoleni z wyniku rozmów".

Sceptycznie efekt czwartkowych negocjacji komentuje jednak Żurawski. Jak powiedział, "dopóki wykonawca nie wejdzie na teren budowy, to nie można potwierdzić rozwiązania problemu".

Rzecznik Metra Warszawskiego: Problem będzie załatwiony, jak budka zniknie

- Już parę tygodni temu właściciel kolektury wyraził ustną zgodę na odstąpienie od okupowania terenu - zaznaczył Żurawski i dodał, że "na razie nie można powiedzieć, że miasto zwolniło powierzchnię przeznaczoną pod budowę metra".

- Jak budka zniknie będziemy mogli powiedzieć, że problem został załatwiony, natomiast dopóki ona stoi jesteśmy ciągle w tym samym punkcie - ocenił Żurawski.

Według Metra Warszawskiego stojąca w miejscu prac budowlanych kolektura na razie opóźniła tam prace o około 2 miesiące.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Budka Lotto blokuje budowę warszawskiego metra (7.03.2007)

brak komentarzy