Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin od czytelników

Niedostępny autobus

Bauersoon,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Tłum ludzi czeka przed autobusem linii 55 na pętli "Basen Górniczy". Czy nie lepiej byłoby wejść do środka? Owszem, ale... autobus jest zamknięty! Wczoraj sytuacja była tak napięta, że posypały się niemiłe słowa pod adresem kierowcy.
Taka sytuacja zdarza się już któryś raz w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, a pasażerowie są coraz bardziej oburzeni.

- To skandal! Człowiek wraca zmęczony z pracy i jeszcze musi tutaj stać ponad 20 minut w zimnie, kiedy autobus stoi pod samym nosem! - bulwersuje się jedna z pasażerek.

Nie sposób się dziwić pasażerom, szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym, którzy muszą czekać aż "kierowca pofatyguje się otworzyć im drzwi" - jak powiedział starszy pan siedzący na ławeczce, która i tak jest zbyt wąska, aby wszyscy pragnący odpoczynku zmieścili się na niej. Żeby tego było mało, kierowca przychodzi do autobusu jedną lub dwie minuty po sygnale do odjazdu.

Warto też dodać, że wszystkie pojazdy innych linii są na pętli otwarte, więc można przypuszczać, że opisane postępowanie dotyczy jednego lub co najwyżej dwóch kierowców jeżdżących stale na linii 55. Co więc pozostaje pasażerom? Oczekiwać na odjazd linii 55 w autobusach innych linii? A może schronić się przed złymi warunkami atmosferycznymi w pobliskiej cukierni? Pasażerowie zapowiedzieli, że złożą w tej sprawie skargę do ZDiTM-u.

14 komentarzy