Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będzie przyczepa

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Miłośnicy komunikacji odbudowują historyczny wagon, który jeździł po Szczecinie. Wczoraj przetransportowali go do warsztatów MZK, bo wszystkiego sami nie są w stanie zrobić.
Konstrukcja wyglądała jak rusztowanie na kołach. To efekt ponad roku pracy kilku zapaleńców ze Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, którzy chcą odratować historyczny wagon. Na razie go rozłożyli do szkieletu, zdemontowali wyposażenie wnętrza, oczyścili całość z rdzy i pomalowali farbą podkładową. Kolejne prace ma wykonać MZK.

- Chodzi głównie o prace ślusarskie, spawalnicze, których we własnym zakresie nie jesteśmy w stanie zrobić - tłumaczy Konrad Stachura z STMKM.

W Szczecinie jest już odrestaurowany wagon 4N. Ten, nad którym pracują, to wagon motorowy. Z niego chcą zrobić przyczepę typu 4ND1, żeby w Szczecinie był kompletny skład, np. do obsługi linii turystycznej.

- Staraliśmy się go zachować jako wagon z przeznaczeniem muzealnym, bo nie mamy przyczepy - tłumaczy Mirosław Janiak ze Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Marzeniem miłośników jest, by przygotować wagon jako atrakcję dla turystów, którzy odwiedzą Szczecin w czasie sierpniowego finału regat. Aby było to realne, potrzebne są dotacje.

źródło: Głos Szczeciński

4 komentarze