Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Przywożą tory na Rataje

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Budowa trasy na ul. Podgórnej, Dowbora Muśnickiego i Mostowej przebiega bez większych problemów. Powoli kończą się już roboty ziemne , a nad zakopanym nowym uzbrojeniem wkrótce drogowcy zaczną układać tory.
Na plac budowy trafiają już szyny z fabryki w Niemczech, precyzyjnie dopasowane do przebiegu budowanej trasy. - Już w fabryce zostały odpowiednio wygięte, dokładnie co do centymetra - tłumaczy Kazimierz Skałecki, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

- Zakładamy, że na odcinku od pl. Bernardyńskiego do ul. Kazimierza Wielkiego szyny zaczniemy układać już pod koniec miesiąca - mówi Skałecki.

Inwestycja na szczęście nie sparaliżowała ruchu w centrum miasta. Kierowcy zmagają się co prawda z objazdami, ale, jak mówią taksówkarze, "da się przejechać".

Budowa trasy na Rataje kosztuje nieco ponad 55 mln zł. Połowę kwoty Poznań otrzymał z funduszy unijnych. Inwestycja ma się zakończyć już w lipcu. Wraz z oddaniem do użytku nowego połączenia, zmieni się układ linii tramwajowych w mieście. Na nową trasę wyjadą prawdopodobnie tramwaje linii 5 i 16, a w przyszłości być może również linii 13.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona