Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kto posprząta przystanki?

ika, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Od 1 kwietnia szczecińskie przystanki autobusowe i tramwajowe będą tonęły w brudzie. Po raz kolejny nie udało się wybrać spółki, która miałaby je sprzątać.
Specjalistyczne firmy żądają prawie dwa razy więcej pieniędzy niż chce zapłacić miasto.

- W tej chwili za zamiecenie metra kw. trzeba wziąć około 20 groszy, a Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego chciał dać tylko kilka groszy - wyjaśniają przedstawiciele firm, które zajmują się profesjonalnym sprzątaniem. - Dlatego wpłynęła tylko jedna oferta.

Do przetargu zgłosił się Wir Mar, żądał prawie 123 tysięcy złotych miesięcznie. ZDiTM był gotów wyłożyć nieco ponad 82 tysiące. Różnica jest zdecydowana.

- Cena najkorzystniejszej ofert przewyższała o 541.808,76 zł brutto kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć - poinformowała nas Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM.

Do końca marca przystanki sprząta Wir Mar. Jak nie podpisze nowej umowy - zabierze swoje kosze na śmieci. ZDiTM zapewnia, że nie zarośniemy brudem. Choć jest to już trzeci unieważniony przetarg. Długoterminowa umowa zakończyła się w październiku, od tego czasu firma, która sprząta jest wybierana "z wolnej ręki", a nie w przetargu.

źródło: Głos Szczeciński

4 komentarze