Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przystanki jednak będą czyste

Łukasz Łużniak za Gazetą Wyborczą,

dodane przez LLUZNIAK; zmodyfikowane

Pomimo zakończonego fiaskiem przetargu na utrzymanie czystości przystanków komunikacji miejskiej (patrz: Kto posprząta przystanki?) nie będą one tonęły w śmieciach - przynajmniej do końca maja. Jak informuje Gazeta Wyborcza udało się wynegocjować podpisanie umowy "z wolnej ręki" z firmą, która do tej pory zajmowała się sprzątaniem przystanków.
Zgodnie z umową Wir-Mar dostanie 80 tys. zł miesięcznie (czyli stawkę, jaką ZDiTM przeznaczył w przetargu) za utrzymanie czystości do 27 maja. W tym czasie firma musi zainwestować w kosze na śmieci, które po wygaśnięciu umowy mają zostać przejęte przez miasto. Jednak pojawia się pytanie, co dalej? Czy będziemy musieli być świadkami kolejnych unieważnionych przetargów?

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przewiduje dwie opcje. Pierwszą z nich jest zatrudnienie bezrobotnych, jednak do tego potrzebne jest pozwolenie na wywóz śmieci. Drugim rozwiązaniem branym pod uwagę jest rozpisanie latem (po wygaśnięciu obecnej umowy na sprzątanie ulic) wspólnego przetargu na utrzymanie czystości pasa drogowego wraz z przystankami. Czy któreś z tych rozwiązań zostanie wcielone w życie? Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję na lepsze jutro.

możliwość komentowania została wyłączona