Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Łódź: Anioły jeżdżą tramwajami

sasza, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Po malowaniu autobusów i łódzkich kamienic przyszedł czas na tramwaje. Lokalni twórcy graffiti odmienią wygląd pojazdów linii 43 i 43 bis.
W zajezdni na Brusie przy ul. Konstantynowskiej grafficiarze - Raku i Bary - tworzą swoje nowe dzieło. Jeden z podmiejskich tramwajów zyskuje iście niebiański wygląd. - Pojawią się na nim anioły i antyczna grecka architektura - opowiada Raku. - Namalujemy też wielkie skrzydła, które będą sprawiały wrażenie, że unoszą tramwaj.

Niebiański pojazd będzie jednym z dwunastu, które zmienią wygląd. Każdy będzie utrzymany w innym klimacie. - Drugi z tramwajów będzie morski, a trzeci abstrakcyjny - zapowiada Raku. - Wygląd pozostałych niech będzie niespodzianką.

Oficjalna prezentacja 12 przemalowanych pojazdów - za około dwa tygodnie. Będzie można je oglądać również na szynach na linii 43 i 43 bis. Tramwaje te kursują ulicami Konstantynowską, Legionów, Pomorską do krańcówki na Stokach.

Grafficiarze pracują już od kilku tygodni. Podczas brzydkiej pogody malowali w hangarze. - To sprawiało nam problem, ponieważ nie mogliśmy zobaczyć tramwaju z dystansu - opowiada Raku.

Raku i Bary są twórcami m.in. Podwórkowej Galerii Graffiti przy ul Piotrkowskiej 48. Tam na ścianach kamienic stworzyli obrazy kanonów kobiecej urody - współczesnego i antycznego. Bary jest również współautorem gigantycznej łódki na kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 152.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona