Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bolechów: Autobusy z Bolechowa pojadą do Dubaju

gut, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X; zmodyfikowane

225 autobusów dostarczy Solaris do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Za produkcję i serwis fabryka z podpoznańskiego Bolechowa otrzyma 112 milionów euro.
Solaris Bus & Coach wygrał przetarg, który zorganizował Zarząd Dróg i Transportu w Dubaju (Dubai Roads & Transport Authority - RTA). Wprawdzie przetarg miał wyłonić dostawcę 620 miejskich autobusów, ale RTA podzieliło zamówienie pomiędzy dwie firmy. Solaris dostarczy więc do Zjednoczonych Emiratów Arabskich łącznie 225 autobusów. Będą to dwa modele: 150 przegubowych Solarisów Urbino 18 i 75 sztuk Solarisów Urbino 12. Ich dostawa rozpocznie się już w listopadzie tego roku i zakończy się w połowie 2008 r. Łączna wartość kontraktu to 500 mln dirhamów, czyli ponad 112 mln euro.

Autobusy będą nieco inne niż te, którymi jeździmy na co dzień w Poznaniu. Zostanie w nich wydzielona tzw. przestrzeń rodzinna. Będzie to nic innego jak przedzielony szklaną ścianką, osobny przedział dla kobiet i dzieci. Autobusy będą też wyposażone w telewizory LCD, na których wyświetlane będą komunikaty w języku angielskim i arabskim. Dodatkowo silniki pojazdów zostaną wyposażone w specjalne zabezpieczenia na wypadek burzy piaskowej.

RTA planuje w Dubaju budowę nowej zajezdni. Tak więc oprócz zakupu autobusów, podpisany kontrakt obejmuje serwis pojazdów przez pięć najbliższych lat. Stacja serwisowa autobusów marki Solaris będzie się mieścić na terenie zajezdni w Dubaju. Do czasu zatrudnienia miejscowych pracowników, szkolenia i serwis w Emiratach Arabskich prowadzić będzie grupa pracowników Solaris Bus & Coach z Polski.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy