Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Kolejne zmiany na rondzie

za ZDiTM,

dodane przez leks; zmodyfikowane

Od 12 kwietnia w związku z kolejnym etapem prac przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu, Derdowskiego, Okulickiego i Europejskiej, niemożliwy będzie przejazd z ulicy Europejskiej w ulicę Derdowskiego.
Autobusy linii 53 kursować będą w relacji Stocznia Szczecińska - Ku Słońcu według specjalnego rozkładu jazdy. Od przystanku "Kmieca" trasa będzie przebiegać ulicami: Derdowskiego, Świerczewską, Santocką i Ku Słońcu do przystanku końcowego "Ku Słońcu" zlokalizowanego na ulicy Derdowskiego za budowanym rondem. Na ulicy Świerczewskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Derdowskiego znajdować się będzie dodatkowy przystanek obowiązujący tylko w kierunku przystanku "Ku Słońcu". Autobusy będą kursować z dotychczasową częstotliwością, a godziny odjazdów z obu przystanków końcowych zbliżone będą do dotychczasowych.

Autobusy linii 60 kursować będą w relacji Stocznia Szczecińska - Ku Słońcu według specjalnego rozkładu jazdy. Nawrót będzie wykonywany analogicznie jak w przypadku linii 53. Autobusy będą kursować z dotychczasową częstotliwością, a godziny odjazdów z obu przystanków końcowych zbliżone będą do dotychczasowych.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia 853. Autobusy będą kursować od pętli "Pomorzany Dobrzyńska" przez ulicę Budziszyńską, aleję Powstańców Wielkopolskich, ulicę Milczańską, ulicę Mieszka I, ulicę Wierzbową, ulicę Dworską, ulicę Europejską, ulicę Wrocławską, ulicę Krakowską i ulicę Cukrową do pętli "Cukrowa". Autobusy będą się zatrzymywać na dotychczasowych przystankach dla linii 53 i 60. Przystanek "Ku Słońcu" zlokalizowany będzie na ulicy Dworskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Europejską. Autobusy będą kursować z częstotliwością 12-15 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, 20 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu i w święta oraz 24 minuty w godzinach wieczornych.

Autobusy linii 528 od pętli "Gumieńce" będą kursować przez ulicę Kwiatową i ulicę Ku Słońcu do przystanku "Szkoła Salezjańska" i dalej po swojej normalnej trasie.

Autobusy linii 529 będą kursować objazdem od ulicy Wrocławskiej przez ulicę Okulickiego, ulicę Kwiatową i ulicę Ku Słońcu do przystanku "Szkoła Salezjańska" i dalej po zwykłej trasie.

Powyższa organizacja komunikacji miejskiej będzie obowiązywać przez okres około dwóch tygodni.

45 komentarzy