Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Szybki tramwaj

Małgorzata Ochnicka, TVP3 Szczecin,

dodane przez leks; zmodyfikowane

Nie będzie pieniędzy z Unii na szybki tramwaj w Szczecinie - przynajmniej na razie. Szczecin nie znalazł się na liście dużych projektów, bo... zabrakło szczegółowych planów i pozwolenia na budowę.
Szybki tramwaj - temat ciągnący się od lat. Mówi się o nim wiele, jednak mało konkretnie. Wszystko zależy jak zawsze - od pieniędzy. Pojawiła się jednak szansa, że Szczecin dostanie je od Unii Europejskiej. Tak przynajmniej podczas ostatniego spotkania przekonywali marszałek i prezydent Szczecina. W tym też celu kilka dni temu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego odwiedził wiceprezydent Chochulski. Niestety nie przywiózł dobrych wieści. - Będziemy musieli startować w procedurach konkursowych i tam naprawdę będzie się liczyło przygotowanie i tu nie możemy dać plamy - wyjaśnia.

Trzeba m.in. przygotować projekt i mieć chociażby zgodę na budowę, czyli to czego tym razem zabrakło. Piotr Krzystek w porannej Kronice przyznał, że choć szybki tramwaj na liście indykatywnej - czyli liście dużych projektów się nie znalazł - to jeszcze nic straconego. - Będziemy zabiegać o środki przede wszystkim z tych programów strukturalnych w Warszawie. Jeśli się nie uda będziemy rozważali inwestowanie w ten tramwaj ze środków regionalnego programu operacyjnego – mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

źródło: TVP3 Szczecin

10 komentarzy